Menu

Tivoli, Praha

Rekonstrukce bytu v secesním domě

Původní velkorysý byt v secesním domě byl za dob normalizace necitlivě rozdělen na dvě bytové jednotky, které se navíc před rekonstrukcí nacházely ve velmi špatném stavu. Architektce Radce Valové ze studia oooox, která se projektu ujala ve spolupráci s architektkou Magdou Palečkovou, se podařilo oba byty opět spojit. Hlavním mottem celého konceptu se stala kombinace původních prvků a současného designu – a proto v interiéru najdete porcelánové otočné vypínače Berker Serie 1930 Porzellan made by Rosenthal.

„Tato rekonstrukce byla velice specifická a náročná především kvůli potřebě spojit dva byty v jeden. Většinu původních nedochovaných prvků jsme se rozhodli obnovit a vytvořit tak zajímavou kombinaci původních elementů a moderního designu,“ vysvětluje architektka Radka Valová. „I přesto, že se v bytě původních prvků moc nedochovalo, rozhodli jsme se většinu stavebních prvků obnovit a doplnit. Celý interiér je laděn do bílé. Kontrastní plochou je výrazná výmalba stěny v obývacím pokoji a vstupní hale. Původním záměrem byla oškrábaná omítka, které nebylo možné kvůli novým rozvodů elektro dosáhnout. Nicméně myšlenku „plesnivé zdi“ jsme se rozhodli neopustit a po několika desítkách vzorků padla volba na malbu kulis,“ říká Radka Valová.

Porcelánové otočné vypínače Berker 1930 bílé barvy v interiéru vynikají především na této výrazné výmalbě stěn, naopak decentně působí na bílé omítce. „Sladění interiéru včetně doplňků bylo možné jen díky velmi vstřícnému přístupu klientů, kteří jsou milovníci designu. Každý detail jsem volila tak, aby podtrhl celkové vyznění interiéru i genia loci celého domu. Projekt se pro nás stal srdeční záležitostí, což se promítlo i na jeho výsledné podobě,“ uzavírá Radka Valová.

Studio oooox založila Ing. arch. Radka Valová společně s Jakubem Valou. Ateliér se již více než 10 let specializuje na návrhy a rekonstrukce rezidenčních interiérů. http://www.oooox.com/

Použité produkty

BERKER SERIE 1930 PORCELÁN 

BERKER SERIE 1930 PORCELÁN

BERKER SERIE 1930 PORCELÁN

Firma Rosenthal, která se na vývoji této řady podílí, je již přes 125 let zástupcem umění, designu a kvalitního porcelánu. Spolu s retro vypínačem Berker Serie 1930, z porcelánu Rosenthal, se vracíme zpět do minulosti, k původnímu vzhledu a materiálu vysoké kvality, jakou zákazníci očekávají. Kulaté vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal nebo v polárním bílém a černém bakelitu.

Zobrazit

Vážení klienti, dovolujeme si upozornit, že naši výrobci mají v současné době delší dodací lhůty kvůli Brexitu a také kvůli důsledkům COVID-19. Velmi se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti. 

Dear clients, please be advised, our manufacturers are currently experiencing extended production lead times due to Brexit and COVID-19 supply chain delays.

S přátelským pozdravením / Best Regards

Váš tým Monobrand

 

Zrušit