Menu

BOMMA Atelier

Objevte kouzlo interiérového designu ve výjimečném prostoru BOMMA Atelier.

Kubistický Dům Diamant v historickém centru Prahy ukrývá BOMMA Atelier - nově vzniklé místo pro setkávání odborníků i nadšenců s vášní pro design, ve kterém jsou zcela poprvé k vidění pohromadě všechny kolekce svítidel značky BOMMA. Tento jedinečný městský apartmán kombinuje původní, na míru zhotovený funkcionalistický nábytek s produkty předních světových značek současného interiérového designu, a vybízí tak k diskuzi o možnostech tohoto oboru.

  

Český výrobce křišťálových svítidel, značka BOMMA, si zvolila jako svůj historicky první showroom netradičně členěný byt v kubistickém Domě Diamant, navržený architektem Emilem Králíčkem v roce 1912. BOMMA, jejíž sklárna se otevřela přesně 100 let po vzniku tohoto kubistického klenotu, si byt pronajala přímo od potomků spisovatele, politika a představitele prvorepublikové avantgardy Adolfa Hoffmeistera, který dům nechal postavit a v bytě přímo žil.

BOMMA Atelier však neslouží pouze k prezentaci křišťálových svítidel v kontextu dalších špičkových značek, umění a dobového nábytku. Cílem bylo v tomto jedinečném historickém prostředí vybudovat místo zasvěcené interiérovému designu - živý prostor pro inspiraci, diskuzi a setkávání odborné i laické veřejnosti. Nad rámec schůzek se svými partnery a zákazníky zde BOMMA plánuje organizovat nejrůznější eventy, přednášky a také natáčet podcast BOMMA Design Talks o interiérovém designu.

    

“BOMMA od svého vzniku staví na originálním designu, špičkové řemeslné kvalitě a snaze tvořit výjimečné, nadčasové produkty. Ve spojení s takto unikátní architekturou a celkovým interiérovým řešením ateliéru se dojem z originální estetiky jen umocňuje. Nechtěli jsme pouze stroze odprezentovat naše kolekce, šlo nám o vytvoření skutečně inspirativního netradičního prostoru, který naplno ukáže možnosti interiérového designu. Právě kvůli tomu jsme oslovili interiérovou designérku Sophie Wannenes z Milána, která se se svým charakteristickým italským přístupem k designu vymyká všudypřítomnému minimalismu, umí propojovat různé styly a odvážnými kombinacemi podtrhne charakter jednotlivých produktů,” vysvětluje celkový záměr Eva Kozarová, marketingová ředitelka značky BOMMA. 

BOMMA ve svém ateliéru vůbec poprvé vystavuje veškeré své kolekce svítidel, společně s vybranými designovými kousky předních českých a zahraničních značek. Každý prvek osobně vybrala kurátorka prostoru Sophie Wannenes, interiérová designérka a majitelka designové galerie v Miláně, společně s designérem Václavem Mlynářem, kreativním ředitelem značky BOMMA.

„Koncept vychází ze současných evropských trendů, do kterých jsou vmíchány barvy tak, aby vytvořily až scénografickou, avšak zcela harmonickou atmosféru. Výsledkem je reálné místo pro život, práci i vzdělávání, prostředí pro designéry i značky, které spojuje láska k designu,“ prozrazuje k projektu interiérová designérka BOMMA Ateliéru Sophie Wannenes. 

 

Současná podoba místa však není neměnná. Záměrem je, aby se BOMMA Atelier neustále proměňoval, a skutečně tak ukazoval možnosti práce s prostorem a podněcoval kreativitu svých návštěvníků. Již nyní přislíbilo rezidenturu několik zahraničních designérů, kteří v rezidenčním křídle bytu mohou dokonce po dobu svého pobytu v Praze bydlet, aby naplno navnímali výjimečný charakter tohoto místa i křišťálových svítidel. Výsledkem rezidentur pak budou návrhy na proměny jednotlivých místností nebo zcela nové kolekce svítidel pro značku BOMMA.

 Kombinací původního zařízení bytu se svítidly BOMMA, uměním, nábytkem a dekoracemi od předních světových značek současného designu vznikl naprosto unikátní prostor, který si klade za cíl rozvést tolik potřebnou diskuzi o možnostech různého pojetí interiérového designu.


Lokalita: Dům Diamant, Spálená 4, Praha 1, 110 00 
Interiérový design: Václav Mlynář a Sophie Wannenes
Rozloha: 178 m2
Partneři: PalermoUno, Metaphores, Ligne Roset, Sonos, DeCastelli, Bulb, Vitra, Gravelli, Monobrand, Ferreira de Sa, Agapecasa, Wall&Deco, Warli, GLab, AEG, Rückl, Forma&Cemento, Pictalab, Designbath, Grand Beds, PageFive, Laufen, Nespresso, Jan Becher Pernod Ricard, Coca Cola, Emblem hotel, BoysPlayNice, Mosaic house, Café Savoy

Umělecká díla: M. K. Čejková, M. Chochola, V. Drahotová, A. Kotzmannová, P. Fabo & others. Pod kurátorským vedením Danici Kovářové

O značce BOMMA 
BOMMA je progresivní sklářská značka, která si získává popularitu důrazem na moderní design svítidel, prvotřídní kvalitu skla a dokonalé detaily. Díky svému inovativnímu přístupu k tradičnímu sklářskému řemeslu i spolupráci s talentovanými designéry, posouvá možnosti svítidel na novu úroveň.

Brand: @bomma
Photo: @boysplaynice
Interior design: Sophie Wannenes (@palermouno), Václav Mlynář (@vaclav_mlynar)
Location: Bomma Atelier, Prague, Czech Republic