Menu

ČERNOBÍLÝ BYT V KARLÍNĚ

Interiér v černobílé kombinaci doplněný sofistikovanými designovými prvky

Interiér v černobílé kombinaci je doplněný sofistikovanými designovými prvky, díky kterým vytváří stylový a útulný prostor. Taková je finální podoba mezonetového karlínského bytu, na jehož vybavení designérka Ivanka Kowalski spolupracovala s Konsepti.

Prosklená fasáda s antracitovými rámy dovedla designérku k černo-bílému laděni celého bytu. Dominantou obývacího pokoje je atypicky řešené schodiště ze subtilního černého lakovaného plechu, pod kterým se rozkládá sněhobílá pohovka doplněná ikonickým křeslem UP 50 od B&B Italia. Nepřehlédnutelnou v obývacím prostoru je elegantní minimalistická kuchyňská linka Xila od italského výrobce Boffi. Je v provedení černý matný lak, má keramickou pracovní desku, a vybavena je spotřebiči značky Gaggenau. Na stejném patře jako obývací pokoj se nachází také master ložnice s šatnou a velmi originálně pojatou prosklenou koupelnou. „Obě koupelny, na spodním i horním patře, jsou řešeny stejně – v kombinaci Carrara mramoru, bílé stěrky a lité bílé podlahy,“ popisuje Ivanka Kowalski.

Při vytváření interiéru Ivanka Kowalski spolupracovala s designérem Ondřejem Rusňákem. Interiér vybavili nábytkovými prvky a osvětlením značek jako jsou MDF ItaliaMOROSOBaxterB&B ItaliaDePadova či Gubi.

Zdroj: www.konsepti.com

BERKER R. CLASSIC MONO

BERKER R. CLASSIC MONO

Ideovým kmotrem řady R. Classic je zcela jasně legendární styl Bauhaus.

Překvapivě zdařilá kombinace

Kdo se nebojí experimentovat a kombinovat zdánlivě nezkombinovatelné, může často objevit doslova poklad! A přesně to se nám podařilo - věřili byste tomu, jak překvapvě dobře může vypadat rámeček berker R.Classic s klapkou berker R.1/R.3? Dali jsme dohromady dvě zdánlivě nesourodé designové řady: berker R.Classic odvolávající se na tradiční kulaté vypínače z počátku 20. století a berker R.1/R.3 - vzhledem i vznikem jednoznačně mileniály. Jejich výsledná kombinace vás příjemně překvapí a nadto září originalitou - takovýto vypínač rozhodně nenajdete v každém druhé interiéru. Troufnete si na něj?

Zobrazit

DROP BULB

DROP BULB

The Drop Series je kolekce stínidel kapkovitého tvaru se skvělou flexibilitou díky svým nastavitelným stínidlům. Lampy jsou inspirovány dánským modernismem a ikonickým a experimentálním přístupem padesátých let k lampovému designu. Kapkovitý tvar stínidel zajišťuje a optimalizuje difúzi světla a spodní strana mosazi zároveň dodává prostoru teplé osvětlení. 

The Drop Pendant Bulb přebírá extravaganci od lustrové verze a vytváří teplé světlo, ke kterému v Dánsku odkazují jako na hygge". Kapkovitý tvar stínidla je přizpůsobitelný několika různým úhlům a tak umožňuje vytvářet specifický a unikátní atmosféru. 

Navrhl Kristian Sofus Hansen a Tommy Hyldahl.

 

Zobrazit