Menu

Exkluzivní novinka od PSN | Palác Dlážděná

Vzorový byt

HISTORIE

Vzpomenete si, jaká významná událost se váže k roku 1348? Říkáte, že byla založena Karlova univerzita? Výborně. Věděli jste ale, že ve stejné době byla založena i ulice Dlážděná? Ta se nachází v historické čtvrti Nové Město pražské, zapsané na seznam Světového kulturního dědictví UNESCO. Přijďte se podívat a odkaz historie tak na vás dýchne při každém kroku, kdy budete pomalu kráčet ke svému novému domovu.

Palác v ulici Dlážděná pochází konce let 19. století a byl postaven dle plánů architekta Václava Sigmunda, který je autorem například slavného domu Na Kocandě na Starém Městě Pražském. Stavby, které architekt Sigmund navrhl, nesou prvky neorenesance, a ne jinak je tomu i u tohoto objektu. Původně čytřpodlažní nájemní dům prošel mnoha přestavbami, z nichž nejzásadnější proběhly ve 20. letech 20. století. Architekti Lampl a Fuchs navrhli přístavbu jedno patra a již v roce 1923 byl v objektu vybudován výtah. Rekonstrukce v 50. letech přinesla bohužel necitlivou změnu na kanceláře. Budoucí kompletní rekonstrukce navrátí rezidenční bydlení a Paláce Dlážděná ožije příběhy nových obyvatel.

ARCHITEKTURA

Mimořádně rozložité devítiosové uliční průčelí je symetricky komponované s osově situovaným vstupem a mělkými postranními rizality. Architektonicky kvalitní stylově čistá forma má bohatou dekorativní výzdobu inspirovanou neorenesančním tvaroslovím. Jsou to například polosloupy ve tvaru kariatid, profilované římsy, frontony, ornamentální vlysy a girlandy. Parter se otvírá do ulice Dlážděná zaskleným arkádovým loubím, průjezd do dvora je zdoben iónským pilastrovým řádem. Objekt, inspirovaný palácovými stavbami, dokumentuje kvalitu architektonického projevu a reprezentuje architekturu stylově vytříbeného neorenesančního nájemního domu.

BUDOUCNOST

Ve spolupráci s architektonickým studiem architekta Jakuba Ciglera připravila společnost PSN projekt na kompletní rekonstrukci a revitalizaci objektu. Citlivá obnova historické neorenesanční architektury bude doplněna o elegantní mansardovou střechou s moderním detailem velkorysých oken. Uliční fasáda bude očištěna od nevhodných zásahů a kompletně renovována, budou osazena nová špaletová okna a realizovány moderní výkladce obchodních jednotek. Dvorní fasádu pojali architekti odvážněji, v modernějším duchu. Navrhli moderní francouzská okna, prostorné balkony a vyhlídkové terasy nebo odpočinkovou zahradu na střeše částečně podzemní garáže ve dvoře. Vstup do domu nabídne pohodlí a bezpečí díky nové recepci. Společné prostory budou jemně zdobeny s ohledem na řemeslný detail nejen štukatérské výzdoby našich předků. Privátní wellness, do kterého se pohodlně dostanete moderním výtahem, bude vybaven saunou a posilovacími stroji a umožní Vám zapomenout na ruch a shon všedního dne.

Pečlivě navržené dispozice bytů respektují historické hodnoty a přesto umožní pohodlné moderní bydlení. Přáním PSN a jejich architekta Jakuba Žohy bylo spojit řemeslnou zručnost s moderním detailem. Bude například obnoveno historické obložení špaletových oken. Interiérové a vstupní kazetové dveře budou replikami původních prvků s bezpečnostním provedením. Některé vybrané historické kusy budou dokonce pečlivě renovovány a v objektu zanechány. Otevřené dispozice propojí přírodní parketová podlaha. V koupelnách si můžete vybrat z variant dlažby a obkladů od keramiček Villeroy & Boch nebo Graniti Fiandre. Zařizovací předměty byly vybrány od výrobců Laufen a Laufen by Kartel, Hansgrohe, P.M.H. a Villeroy & Boch. I v nejmenších jednotkách je pamatováno na úložné prostory i na drobné detaily jako niky ve sprchách na kosmetiku.

Technické vybavení domu bude na špičkové úrovni 21. století. Těšit se můžete na garážová stání pro automobily, moderní výtah pro všechna patra nebo větrání všech jednotek čerstvým vzduchem s využitím rekuperace tepla. Energetická bilance objektu bude zlepšena zateplením dvorní fasády a použitím kombinace trojskel a dvojskel v oknech celého objektu. Vybrané jednotky budou klimatizovány.

Nechte se okouzlit elegancí návrhu z pera studia architekta Jakuba Ciglera a přijměte pozvání na kávu do dokončeného vzorového bytu.

Jakub Žoha

Použité produkty

BUSTER + PUNCH HEAVY METALL BRASS

BUSTER + PUNCH PULL BAR BRONZE

 

HEAVY METAL BRASS

HEAVY METAL BRASS

Jednotlivé závěsné světlo vyrobené z kovu a s úpravou kabelu z matné černé pryže. E27 závěsné svítidlo o hmotnosti 426g. Vypadá nejlépe společně s jednou z našich LED žárovek BUSTER. Žárovka není součástí dodávky. 

Zobrazit