Menu

Dům Franze Kafky

Kafkův dům se nachází v blízkosti Kostela sv. Mikuláše poblíž Staroměstského náměstí. Je symbolicky spojován s významnou literaturou 20. století samotného autora Franze Kafky, který se roku 1883 narodil v bývalé prelatuře kláštera benediktinů při kostele sv. Mikuláše.

Nový interiérový design domu tíhne k samotné eleganci struktury budovy. Fantasie okolo Franze Kafky proniká k historické patině a kontrastům mezi životem a smrtí. Atmosféra 2., 3. a 4. patra je založena na kombinaci světlých a stinných prostor. Základními barvami jsou světle šedá a bílá, které jsou kontrastně doplněny o tóny červené a fialové. Výběr nábytku balancuje na hraně mezi minulostí a modernou. Jednoduchá konstrukce je tvořena kvalitními základními materiály jako je kov a dřevo.

Důležitou součástí celé rekonstrukce jsou podkrovní apartmány, specifické svými plně otevřenými prostory. Historické dřevěné trámy si hrají s moderními skleněnými prvky a vestavěným nábytkem na míru. Nově zrekonstruované interiéry Kafkova domu kombinují klasické a moderní elementy, jemnost s dekadencí, nádheru a útulnost. Zároveň se podařilo přetvořit atmosféru Kafkovy doby do odrazu ručně vyráběných kachliček stejně tak jako na Vás dýchá ze stínů samotné budovy.

Použité produkty

MODULAR SOFA | COFFEE TABLE 90 DRŽÁK NA NOVINY CURVA | BERKER SERIE 1930 BAKELIT STOJACÍ LAMPA STUDIO LAMP SVÍCEN MACHINED | NÁSTĚNNÉ SVÍTIDLO NEA  

 

MODULAR SOFA

MODULAR SOFA

Pohovka Modular je inspirována italskou majestátností s náznakem skandinávského minimalismu, nabízí velmi lehké provedení a zároveň je vysoce komfortní. Pěna s vysokou hustotou a kvalitní vycpávka ve svrchní části společně působí nadýchaným dojmem. Elegantní, matně černé ocelové nohy tvoří vznášející se efekt. Pevné a přesto poddajné zadní opěrky s polštáři z unikátních vláken Vám pomohou udržet tvar pohovky po mnoho let. Volné polštáře dokreslují celkový vzhled a přidávají na pohodlí.

Pohovka je vytvořena z několika částí jako ze stavebních kamenů, které nabízejí nekonečně mnoho kombinací, a je skutečně uzpůsobivá podle Vašich potřeb, tudíž i po letech můžete měnit vzhled a nepřestane Vás bavit. Všechny postranní části jsou oddělitelné a mohou být přesunuty do jakékoliv pozice, můžete tak vytvořit křeslo ze základního modulu či velkou útulnou pohovku. Dostupné pouze ve třech luxusních sametových barvách.

Rozměry v cm (šířka x hloubka x výška x výška sedadla): 294 x 100 x 68 x 38

Zobrazit

COFFEE TABLE 90

COFFEE TABLE 90

Rafinovaný produkt The Coffee table 90 je vrcholem elegance. Vrchní část tohoto velkého a nízkého stolku je ultra moderní variací na stoly s dlažicemi, se čtyřmi kusy mramoru upevněnými do lehkého, černého kovového rámu. Produkt je vyroben v Dánsku, přírodní odchylky a žíhání mramoru dělají každý stolek naprosto unikátním. 

Design - Emil Thorup pro HANDVÄRK • Materiál: Vrchní část: Leštěný nebo broušený mramor / Základ: práškovaná ocel • Rozměry: 92 cm x 92 cm x 32 cm, váha: 36 kg

Zobrazit

BERKER SERIE 1930 BAKELIT

BERKER SERIE 1930 BAKELIT

Berker a styl Bauhaus nespojuje jen stejný rok založení (1919), ale i společná záliba v čistém tvaru a funkčnosti. Tyto vlastnosti dodnes inspirují mnohé stavitele a projektanty, a proto se se stylem Bauhaus, kterým je řada Berker Serie 1930 inspirována, setkáváme nejen v klasických, ale také v nadčasových objektech. Kulaté retro vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v polárním bílém a černém bakelitu nebo v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal. 

Zobrazit

CURVA

CURVA

Design řady Curva se okamžitě stal ikonickým. Dokonalá kombinace formy a funkce je tajemstvím úspěchu tohoto designu. Ať je váš osobní styl jakýkoliv - máme něco pro vás vždycky něco speciálního. Představujeme držák na noviny Curva ve třech barvách. Sledujte poslední trendy a vyberte si stříbrnou barvu pro svůj domov. Pro klasický, elegantní vzhled vyberte mosaz a pokud chcete udělat odvážný krok, který uspokojí každý pohled, vyberte barvu černou.

Zobrazit

DODACÍ LHŮTA

Vážení klienti, dovolujeme si upozornit, že naši výrobci mají v současné době delší dodací lhůty kvůli Brexitu a také kvůli důsledkům COVID-19. Velmi se omlouváme za vzniklé nepříjemnosti. 

Dear clients, please be advised, our manufacturers are currently experiencing extended production lead times due to Brexit and COVID-19 supply chain delays.

S přátelským pozdravením / Best Regards

Váš tým Monobrand

Zrušit