Menu

Dům Franze Kafky

Kafkův dům se nachází v blízkosti Kostela sv. Mikuláše poblíž Staroměstského náměstí. Je symbolicky spojován s významnou literaturou 20. století samotného autora Franze Kafky, který se roku 1883 narodil v bývalé prelatuře kláštera benediktinů při kostele sv. Mikuláše.

Nový interiérový design domu tíhne k samotné eleganci struktury budovy. Fantasie okolo Franze Kafky proniká k historické patině a kontrastům mezi životem a smrtí. Atmosféra 2., 3. a 4. patra je založena na kombinaci světlých a stinných prostor. Základními barvami jsou světle šedá a bílá, které jsou kontrastně doplněny o tóny červené a fialové. Výběr nábytku balancuje na hraně mezi minulostí a modernou. Jednoduchá konstrukce je tvořena kvalitními základními materiály jako je kov a dřevo.

Důležitou součástí celé rekonstrukce jsou podkrovní apartmány, specifické svými plně otevřenými prostory. Historické dřevěné trámy si hrají s moderními skleněnými prvky a vestavěným nabýtkem na míru. Nově zrekonstruované interiéry Kafkova domu kombinují klasické a moderní elementy, jemnost s dekadencí, nádheru a útulnost. Zároveň se podařilo přetvořit atmosféru Kafkovy doby do odrazu ručně vyráběných kachliček stejně tak jako na Vás dýchá ze stínů samotné budovy.

MODULAR SOFA

MODULAR SOFA

Pohovka Modular je inspirována italskou majestátností s náznakem skandinávského minimalismu, nabízí velmi lehké provedení a zároveň je vysoce komfortní. Pěna s vysokou hustotou a kvalitní vycpávka ve svrchní části společně působí nadýchaným dojmem. Elegantní, matně černé ocelové nohy tvoří vznášející se efekt. Pevné a přesto poddajné zadní opěrky s polštáři z unikátních vláken Vám pomohou udržet tvar pohovky po mnoho let. Volné polštáře dokreslují celkový vzhled a přidávají na pohodlí.

Pohovka je vytvořena z několika částí jako ze stavebních kamenů, které nabízejí nekonečně mnoho kombinací, a je skutečně uzpůsobivá podle Vašich potřeb, tudíž i po letech můžete měnit vzhled a nepřestane Vás bavit. Všechny postranní části jsou oddělitelné a mohou být přesunuty do jakékoliv pozice, můžete tak vytvořit křeslo ze základního modulu či velkou útulnou pohovku. Dostupné pouze ve třech luxusních sametových barvách.

Rozměry v cm (šířka x hloubka x výška x výška sedadla): 294 x 100 x 68 x 38

Zobrazit

COFFEE TABLE 90

COFFEE TABLE 90

Rafinovaný produkt The Coffee table 90 je vrcholem elegance. Vrchní část tohoto velkého a nízkého stolku je ultra moderní variací na stoly s dlažicemi, se čtyřmi kusy mramoru upevněnými do lehkého, černého kovového rámu. Produkt je vyroben v Dánsku, přírodní odchylky a žíhání mramoru dělají každý stolek naprosto unikátním. 

Design - Emil Thorup pro HANDVÄRK • Materiál: Vrchní část: Leštěný nebo broušený mramor / Základ: práškovaná ocel • Rozměry: 92 cm x 92 cm x 32 cm, váha: 36 kg

Zobrazit

BERKER SERIE 1930 BAKELIT

BERKER SERIE 1930 BAKELIT

Berker a styl Bauhaus nespojuje jen stejný rok založení (1919), ale i společná záliba v čistém tvaru a funkčnosti. Tyto vlastnosti dodnes inspirují mnohé stavitele a projektanty, a proto se se stylem Bauhaus, kterým je řada Berker Serie 1930 inspirována, setkáváme nejen v klasických, ale také v nadčasových objektech. Kulaté retro vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v polárním bílém a černém bakelitu nebo v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal. 

Zobrazit

CURVA

CURVA

Design řady Curva se okamžitě stal ikonickým. Dokonalá kombinace formy a funkce je tajemstvím úspěchu tohoto designu. Ať je váš osobní styl jakýkoliv - máme něco pro vás vždycky něco speciálního. Představujeme držák na noviny Curva ve třech barvách. Sledujte poslední trendy a vyberte si stříbrnou barvu pro svůj domov. Pro klasický, elegantní vzhled vyberte mosaz a pokud chcete udělat odvážný krok, který uspokojí každý pohled, vyberte barvu černou.

Zobrazit

Vstupte do kouzelného světa Monobrand. Objevte naše unikátní portfolio designových produktů a načerpejte inspiraci pro Vaše projekty a interiérové realizace.

Showroom

Krásné a jedinečné designové kousky si můžete vybrat a objednat sami, z pohodlí Vašeho domova.

Online shop