Menu

Monobrand & Friends workshop: TENSE

Představte si vypínač, který na zdi téměř nepostřehnete. Vypínač, který jako chameleon na sebe dokonale převezme mimikry povrchu, jehož je součástí.

Dokonale zapuštěný, v jedné linii s povrchem, absolutně nerušící. A nebo naopak vypínač, který svým dokonalým zpracováním a exkluzivním použitým materiálům umístíte na kontrastní stěnu jako solitérní designový kousek. Oba tyto designové extrémy vám dokáže splnit belgická manufaktura TENSE.

TENSE je na designové mapě Evropy pojmem pro nekonvenční designové spínače, pokojové ovladače s OLED displejem a detektory pohybu. Tvarově minimalistické spínače vyznávají buďto ostré, přímočaré čtvercové linie nebo naopak dávají vyniknout dokonalosti kruhu. Pokud na něco designéři vypínačů TENSE dávají obzvlášť zřetel, tak jsou to použité materiály. Na těchto vypínačích a zásuvkách opravdu nenajdete nic z plastu! Nechte se oslnit širokou škálou nejkvalitnějších materiálů, pečlivě vybraných a sladěných v každém stylu. Vneste do svého domu přírodu v podobě mramoru, corianu, dubu nebo wenge. Pozvěte do svého interiéru ušlechtilý vzhled a příjemnou haptiku kovu díky vypínačům mosazí, hliníku, nebo bronzu... Udělejte ze svého vypínače dekorativní prvek. Nechte ho splynout s prostředím nebo naopak vyniknout!

Zapuštěné domovní přístroje TENSE

Díky unikátnímu technickému řešení nyní můžete vypínače, silové i datové zásuvky dokonale zapustit do stěny. Speciální montážní nástěnný box z patentovaného materiálu Xillo lze umístit za skleněnou, corianovou, kamennou, keramickou nebo dřevěnou stěnu.  Tímto způsobem je možná spolehlivá instalace jakéhokoli integrovaného vypínače, zásuvky nebo datové zásuvky: s okrajem nebo bez, s možným podsvícením, ale vždy decentně a téměř neviditelně. Dokonalé řešení pro stěny z exkluzivních materiálů, která nesmí být v symfonii interiérového designu rušeny žádným dalším prvkem.

Přiznané ovládací prvky TENSE

Vysoce elegantní a kvalitní vypínače a domovní ovladače z exkluzivních materiálů existují ve variantě s jedním, dvěma, čtyřmi nebo osmi dotykovými zónami. Ve stejném designu máte k dispozici i room controllery s inteligentními funkcemi. Ovládejte svůj audiosystém, vytápění, klimatizaci i další domovní funkce. Domovní přístroje TENSE pro chytré domy pracují na bázi celosvětově nejrozšířenějšího rozhraní KNX a skýtají proto obrovskou škálu možností pro zapojení inteligentních funkcí pro zvýšení celkového komfortu bydlení. Origiální řešení představuje i rámeček pro snadné nástěnné upevnění vašeho iPadu pro ještě intuitivnější ovládání vašeho interiéru.

Vášeň pro design a maximální péče, která je v manufaktuře TENSE každému kousku věnována, v konečném důsledku vede ke špičkovým produktům a byla po zásluze korunována ziskem několika designových ocenění. Tento úspěch značky TENSE a uznání mezi architekty a interiérovými designéry je založeno na neustálém hledání dokonalosti a rychlém tempu inovací, a to jak v oblasti designu výrobků, spektru použitých materiálů, ale také výrobních postupů. Společnost TENSE spojuje více než 15 let zkušeností v oblasti domácí automatizace a osvětlení. Originální vypínače a designové řešení TENSE oceňují architekti i zákazníci ve více než 50 zemích světa.

MONOBRAND přináší TENSE do České republiky

Další zemí na mapě světa, v níž mají zákazníci nyní možnost sáhnout po originálních spínačích TENSE, se stává Česká republika. Do svého portfolia je zařazuje designový obchod MONOBRAND. Katrin Grund, zakladatelka MONOBRANDU, tak dále naplňuje svůj sen a přináší českým zákazníkům originální a nekonvenční kousky, které dohromady tvoří pestrou mozaiku interiérového designu.  Základ portfolia Monobrandu dnes tvoří především designové spínače, pečlivě vybraná dekorativní svítidla, jedinečné řady dveřních klik a nábytkového kování a prémiové domovní komunikační systémy. KatrinGrund do svého portfolia vybírá pouze výrobky nejvyšší kvality a se skvělým řemeslným zpracováním, a to jak zvučných značek, tak i výrobky od mladých talentovaných designérů.

zdroj: www.archiweb.cz


V pořadí čtvrté setkání příznivců designu Monobrand & Friends se neslo v duchu belgické ruční výroby. Značku Tense přijel do karlínského showroomu Monobrand představit Joen Adriaen, obchodní ředitel firmy, která se přes dvě dekády zabývá elektronickou výrobou, domácí automatizací, designem a osvětlením.

Vypínače, OLED pokojové ovladače, detektory pohybu, zásuvky a integrovaná řešení v projektech současných budov značky Tense spojuje nejen ruční výroba, ale především jejich design, za nějž firma získala řadu ocenění.

Globální hráč

Designová řešení Tense najdeme na různých místech světa v podobě jedinečných realizací. „Aktivně pracujeme zhruba v šedesáti zemích po celém světě. Mezi pozoruhodné projekty patří například pětihvězdičkový hotel The Blue Lagoon na Islandu, kde jsme vyvinuli speciální vypínače konkrétně pro tento projekt. Dále máme například v soukromé vile v Kuvajtu více než pět set integrovaných zásuvek a vypínačů v mramoru,“ popisuje Joen Adriaen.

V rámci spolupráce s Monobrand vznikají projekty také v České republice. „Společně jsme realizovali již několik velmi pěkných projektů a připravujeme další, protože Monobrand je pro nás zkušeným partnerem a rádcem, jak všechny naše výrobky začlenit do krásných interiérů,“ dodává obchodní ředitel Tense.

Splněné sny architektů a designérů

Snažíme se proměnit představy a fantazie architektů a designérů ve skutečnost a reálné produkty,“ vysvětluje Joen Adriaen vizi firmy. Tense, jež na trhu určuje trendy, své nové produkty uvede na veletrhu Light & Building v říjnu tohoto roku.

Část novinek však výrobce představil také při návštěvě pražského showroomu, a to například ventilační systém, který lze kompletně zabudovat a zamalovat do zdi, nebo toaletní systémy zapuštěné do jakéhokoli typu materiálu, jako je mramor nebo dřevo.

„Tense má ve svém portfoliu mnoho krásných a jedinečných produktů zcela splývajících s interiérem, který architekti a interiéroví designéři dennodenně navrhují s vášní a láskou. Tense je tak jasná volba v projektech, které navrhují,“ říká Joen Adriaen.

 

Zdroj: www.archizoom.cz