Menu

POLITICKÝCH VĚZŇŮ

Mezonetový byt v historickém centru Prahy vznikl spojením dvou bytů nad sebou. Protože dům již v minulosti prošel razantní rekonstrukcí, objevili architekti po odkrytí sádrokartonových podhledů hrubé betonové stropy, které se rozhodli v interiéru přiznat. Tím vznikl zajímavý kontrast mezi historickými detaily, jako jsou profilace nebo obložení, a drsným betonem. Další hru kontrastu vnesly do interiéru retro otočné vypínače Hager ze série berker 1930 v bakelitovém provedení. Architekti citlivým způsobem použili na různých místech interiéru jak černou, tak i bílou barvu spínačů. Zatímco v kuchyni, koupelně nebo chodbě volili barvu vypínače tak, aby splynula s použitým povrchem, jinde dávají kráse vypínačů berker 1930 vyniknout díky použité kontrastní barvě vzhledem k povrchu.

Celý interiér je laděný do monochromatických barev s drobnými akcenty mosazi. Ve spodním vstupním patře je situovaný obývací pokoj s hostinským pokojem a zázemím, v horním pak kuchyně s jídelnou a privátní ložnice. Na každém patře je umístěna samostatná koupelna. Největší prostor v celém bytě představuje obývací pokoj. Zajímavý pohled do ulice zde skýtá arkýř využitý pro vestavěné sezení. Na obou protilehlých stěnách obývacího pokoje zaujmou mohutné ocelové knihovny. Největší pozornost však po zásluze poutá schodiště, které prochází středem místnosti a vede do kuchyně v horním patře. Tvoří tak optický předěl pro domácí pracovnu. Schodiště je tvořeno zavěšenou ocelovou konstrukcí, která nad spodním patrem levituje, zatímco jeho první stupně jsou naopak utvářeny mohutnou vyzděnou hmotou.

Kuchyně je od schodiště oddělena skleněnou příčkou. Na varný ostrůvek navazuje široký jídelní stůl s atypickou kovovou podnoží, která se propisuje skrz desku stolu. O optické propojení varného ostrůvku a jídelního stolu se postarala nápadná svítidla, která dodal designový obchod Monobrand. „Osvětlení korunuje interiér,“ vysvětluje Katrin Grund, zakladatelka značky Monobrand. „S architekty z ateliéru OOOOX jsme spolupracovali na konceptu osvětlení celého bytu. Nebyla to naše první společná realizace a myslím, že i zde se nám citlivým výběrem svítidel podařilo docílit uceleného a harmonického dojmu, kterým interiér ve výsledku působí,“ uzavírá Katrin Grund.

Použité produkty

BERKER SERIE 1930  I CLIFF I ATOMIUM  I SOLID I DOT

DCW I ASTROLIGHTING I FERROLIGHTING

BERKER SERIE 1930

BERKER SERIE 1930

Berker a styl Bauhaus nespojuje jen stejný rok založení (1919), ale i společná záliba v čistém tvaru a funkčnosti. Tyto vlastnosti dodnes inspirují mnohé stavitele a projektanty, a proto se se stylem Bauhaus, kterým je řada Berker Serie 1930 inspirována, setkáváme nejen v klasických, ale také v nadčasových objektech. Kulaté vypínače Berker Serie 1930 jsou k dostání v polárním bílém a černém bakelitu nebo v kvalitním porcelánu od společnosti Rosenthal. 

Zobrazit

ATOMIUM

ATOMIUM

ATOMIUM patří do kolekce DOT, která kombinuje přímočarost nekrytých sférických žárovek s bohatou materiálností mosazi. Zaměřené geometrické kompozice obsahují tyto dva prvky vyvažující linii, povrch a zářící body. Výsledkem je kolekce lamp založená na odrazivosti mosazi - lamp, které jsou atmosférické i pevné. Kolekce DOT je kompletní sérií závěsných, stolních, nástěnných a stojacích svítidel, která perfektně ladí a lze je kombinovat mnoha způsoby. 

Zobrazit

DOT

DOT

Závěsné svítidlo DOT patří do kolekce DOT, která kombinuje přímočarost nekrytých sférických žárovek s bohatou materiálností mosazi. Zaměřené geometrické kompozice obsahují tyto dva prvky vyvažující linii, povrch a zářící body. Výsledkem je kolekce lamp založená na odrazivosti mosazi - lamp, které jsou atmosférické i pevné. Kolekce DOT je kompletní sérií závěsných, stolních, nástěnných a stojacích svítidel, která perfektně ladí a lze je kombinovat mnoha způsoby.

Zobrazit

Nový E-shop

Milí zákazníci, partneři Monobrandu,

je nám velkým potěšením oznámit, že jsme pro Vás otevřeli e-shop: www.monobrand.online.

Vybavte své bydlení designovými kousky!
Potkáme se online nebo se stavte v prvním patře Centra bydlení a designu Křižíkova na Sokolovské ulici 98/96 v Karlíně.

Těšíme se na Vaši návštěvu.

S láskou MONOBRAND.

Zrušit