Menu

Monobrand & Friends workshop: BERKER

SVĚTEM ELEKTROINSTALAČNÍCH PŘÍSTROJŮ

Bylo nám radostí a potěšením podělit se s vámi, již po druhé, o naši vášeň pro vypínače berker, o kterých zástupci společnosti Hager s hrdostí tvrdí, že jsou to nejkrásnější vypínače na světě. A my jim dáváme za pravdu! 

Společně s Hagerem jsme zúčastněné provedli portofliem vypínačů a zásuvek berker a ukázali, že i na řemeslném zpracování vypínače záleží. Také jsme představili nové nabíjecí stanice Hager witty.
 
Na závěr si každý mohl 
sestavit svůj vlastní vypínač a vyzkoušet si, jak snadná může být jeho montáž. Vypínač, který se zúčastněným líbil nejvíce, si odnesl domů jako malou pozornost.

Děkujeme všem za vaši účast na workshopu!

Na čtyřicet architektů a interiérových designérů se sešlo koncem června 2023 v karlínském concept store MONOBRAND, aby se společně se zástupci společnosti Hager (výrobce vypínačů berker) zamysleli nad otázkou, jaké estetické nároky má splňovat a jakou roli v interiéru má hrát vypínač. Na architekty čekalo ve stylovém prostředí showroomu MONOBRAND v úvodní části workshopu představení více než stoleté historie vypínačů berker a přehlídka jejich současných designových řad. Ta hlavní část workshopu, při které skutečně mohli přítomní architekti a designéři popustit uzdu své fantazii, se ovšem týkala možnosti sestavit si svůj ideální vypínač.
Díky systému one.platform, na kterém jsou všechny hranaté série postaveny, totiž vypínače berker nabízí téměř nekonečnou škálu možností a kombinací rámečků a středových klapek. Výměna vzhledu vypínače je tak otázkou snadného nacvaknutí rámečku ke zbytku vypínače. Máte chuť vyzkoušet jinou kombinaci? Není problém, přeměna je otázkou několika vteřin. 

Ivana Jakoubková, manažerka marketingu společnosti Hager v České republice, o přínosu workshopu ve své další práci uvádí: "Bylo zajímavé pozorovat architekty, jakou barevnou kombinaci vypínačů si vytvoří na památku, kterou si odnesou domů. Překvapením pro mne bylo, že si hodně z nich vybralo náš kožený vypínač berker R.1 a k tomu černou či bílou klapku. Velký zájem byl také o zakázkovou úpravu Hager Manufaktura řady R.classic – kolébkovou verzi v černém matu. Naopak nepřekvapil mne zájem o antracit variace v řadách Q.3 či Q.1, které mám já osobně také moc ráda. No a evergreenem je obliba našich kulatých řad vypínačů berker Serie 1930 v provedení v bakelitu i v pravém porcelánu Rosenthal." Její slova potvrzuje Jiří Košina, produktový manažer společnosti Hager: "Nejzajímavější bylo, že architekti nám potvrdili nastupující trend černého matu namísto obvyklé černé lesklé varianty, a to nejen ve vypínačích, ale i v jiných designových zařízení a bytových doplňcích." Standardní řady vypínačů berker nabízí i díky modulárnímu konceptu one.platform opravdu široký výběr kombinaci. Šikovným pomocníkem pro výběr svého vypínače je berker Konfigurátor. A kdo by si přesto nevybral žádnou z barevných a materiálových kombinací ze standardní nabídky vypínačů berker, pro toho přinese řešení zakázkový program výroby vypínačů Hager Manufaktura, díky kterému zjistíte, že variací je prakticky nekonečné množství. 
Zakladatelka a majitelka designového obchodu MONOBRAND, paní Katrin Grund, jež ve svém showroomu workshop hostila, k akci dodává: "Mezi účastníky work- shopu panovala tvůrčí a sdílná atmosféra, pro mě je to vždy jako sledovat koncert – symfonii nápadů, podnětných dialogů a kreativních myšlenek. Obdivuji na architektech jejich schopnost přemýšlet "outside the box", spolupráce s nimi je i pro mě vždy obohacující." O dlouholeté spolupráci mezi společností Hager a architekty se zamýšlel i Thomas Grund, generální ředitel pobočky Hager v České republice: "Ačkoliv skupina Hager disponuje vlastním výzkumným designérským týmem, ke každému většímu projektu, jakým je třeba vývoj nové designové řady vypínačů, si vždy přizveme k ad hoc spolupráci architekty, designéry a další kreativní odborníky. Je radost sledovat, jaké synergické efekty a nekonvenční výsledky z tohoto spojení tvůrčích mozků vycházejí. Jsem přesvědčen, že i z tohoto důvodu, že se dokážeme obrátit o radu na nezávislé tvůrce, jsou naše vypínače berker nejkrásnější na světě,"uzavírá s úsměvem Thomas Grund. 
ZDROJ: ARCHIWEB