Menu

ZÚČASTNILI JSME SE SOUTĚŽE INTERIÉR ROKU

Slavnostní vyhlášení výsledků za rok 2019 proběhlo 22. 9. 2020 na akci v Living Forum

V rámci soutěže Interiér roku jsou každoročně oceňovány výjimečné soukromé i veřejné interiéry navržené českými a slovenskými architekty (doma i v zahraničí), a to v sedmi kategoriích.

Do jubilejního pátého ročníku se přihlásilo rekordních 218 projektů, což je nejvíce v historii soutěže a my jsme měli tu čest a být toho součástí! Mezi zasedáním poroty a vyhlášením výsledků, které se již tradičně koná na mezinárodním kongresu o bydlení, designu a architektuře Living Forum v pražském Centru současného umění DOX, uběhlo v předchozích ročnících vždy jen několik týdnů. Tentokrát se však vše protáhlo z důvodu nouzového stavu a pandemie koronaviru na několik měsíců. To však nemění nic na skutečnosti, že i tentokrát byli všichni soutěžní interiéry skvělé a mimořádně inspirativní.  

 

Před úplným začátkem celé akce byla účastníkům nabídnuta možnost navštívit výstavu lakonicky nazvanou VE MĚSTĚ. Ivana Lomová v ní zachytila místa, do nichž se otiskly osobní příběhy Pražanů doby normalizace – období jejího dětství a dospívání. 

 

Mimo nespočet velmi zajímavých, obohacujících a inspirativních přednášek nechyběla ani přednáška mnohonásobného držitele řady významných ocenění za design Erwin Van Handenhoven, Design Director Hager, který rozebral otázku, jak se interiéry v budoucnu propojí s technologiemi a zda se s postupem času změní pohled na to, co by mělo zůstat pod povrchem a co na něm. 

 

K večeru pak konečně přišlo to, na co všichni tak dlouho čekali – vyhlášení a ocenění vítězů. A to předáním osmi originálních váz, které pro aktuální ročník navrhli Michaela Tomišková a Jakub Janďourek ze studia DECHEM a vyrobila sklárna Martina Wichterleho BOMMA.

Ani my jsme neotáleli a do soutěže přihlásili hned několik našich referencí: APARTMÁNY V DOMĚ FRANZE KAFKYGOLDEN HOUSEBYT S VÝHLEDEM NA VLTAVUHARMONIE NEUTRÁLNÍCH BAREV V BYTĚ NA VINOHRADECHPODKROVÍ NA VINOHRADECH a HOTEL MONASTERY GARDEN, ČESKÝ KRUMLOV

I přesto, že naše reference tento rok žádnou kategorii nevyhrály, jsme hrdí, že jsme se stali finalisty hned ve 2 kategoriích:

 

FINALISTA KATEGORIE CENA NOVINÁŘŮ: 

BYT S VÝHLEDEM NA VLTAVU

 

 

 

FINALISTA KATEGORIE SOUKROMÝ INTERIÉR REKONSTRUKCE:

HARMONIE NEUTRÁLNÍCH BAREV V BYTĚ NA VINOHRADECH

 

 

Po ocenění vítězů samozřejmě nechyběla ani Afterparty, kde se kromě alkoholických a nealkoholických nápojů podávali také italské lahůdky. Myslíme, že můžeme mluvit za všechny, když řekneme, že jsme si celou akci moc užili. 

 

Jménem Monobrand gratulujeme všem vítězům a těšíme se na příští rok! 

Web link